Fundacja Think!

Fotografie dla edukacji

Sample image

  • + Info: serwis Marcina Polaka z zasobami zdjęć mającymi kontekst edukacyjny
  • + URL: http://www.flickr.com/photos/futuredu/
  • + Tematyka: wszystkie zdjęcia umieszczone w serwisie mają kontekst edukacyjny i mogą być wykorzystane nieodpłatnie na lekcjach
  • + Dla kogo: uczniowie i nauczyciele, studenci

Kanał zdjęciowy Futuredu - Edunews.pl powstał z myślą o stworzeniu zasobu zdjęć mających kontekst edukacyjny i mogących być wykorzystane bezpośrednio i legalnie na zajęciach szkolnych. Wszystkie zdjęcia zamieszczone w serwisie są autorstwa Marcina Polaka, redaktora naczelnego Edunews.pl, powstawały na przestrzeni wielu lat i oznaczone są licencją CC-BY Uznanie Autorstwa. Oznacza to, że mogą być swobodnie wykorzystane w każdej pracy uczniów lub nauczycieli pod warunkiem zamieszczenia informacji o autorze przy zdjęciu.

Jak wykorzystać w szkole?

Żyjemy w epoce obrazów - teksty są przeważnie preferowane przez osoby starsze, natomiast młode pokolenie woli obrazy i filmy, czyli komunikację wizualną. Dlatego w edukacji - jeśli dbamy o jakość i skuteczność procesu uczenia (się) - powinniśmy zadbać o wizualizację przekazu adresowanego do osób uczących się. Jeśli wymagamy przygotowania określonego zadania - starajmy się, aby było ono realizowane w środowisku odpowiednio nasyconym obrazami (bo uczniowie myślą obrazami). I dlatego właśnie powstał ten zasób zdjęciowy. Warto z niego korzystać.