Fundacja Think!

Edukacja Konsumencka

Sample image

  • + Info: serwis edukacyjny poświęcony sprawom konsumenckim
  • + URL: www.edukacjakonsumencka.pl
  • + Tematyka: zakupy, wydatki, planowanie finansowe, prawa konsumenta
  • + Dla kogo: nauczyciele i uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, osoby dorosłe

Serwis EdukacjaKonsumencka.pl jest jednym z nielicznych polskich serwisów internetowych poświęconych podnoszeniu kompetencji i świadomości (zwłaszcza młodych) konsumentów finansowych. Zawiera zasoby omawiające różnorodne zagadnienia dotyczące wydatkowania pieniędzy, oszczędzania i inwestowania (finanse osobiste są tu wyraźnie wyróżniającym się tematem) oraz praw konsumentów i obowiązków sprzedawców. Serwis istnieje od 2009 r. i powstał dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy. Prowadzony był przez wiele lat przez Fundację Teraz Edukacja, obecnie prowadzony jest przez Fundację Think!

Jak wykorzystać w szkole?

EdukacjaKonsumencka.pl zawiera opracowania merytoryczne dotyczące ważnych dla młodego odbiorcy zagadnień. Mogą one być wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć poświęconych tematyce konsumenckiej. Większość materiałów ma wymiar praktyczny - ukazuje mechanizmy, prawa, zasady, które mogą sprzyjać kształtowaniu zachowań racjonalnego konsumenta. Dzięki wieloletniej współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży przy projekcie "W dorosłe życie bez długów" (finansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego) w serwisie zgromadzono wiele opracowań i prezentacji, które mogą służyć radą i pomocą osobom mającym problemy z długami.

Fundacja Think! planuje przekształcenie serwisu w większy portal edukacji konsumenckiej zawierający bogatsze opracowania wizualne tematyki konsumenckiej. Instytucje zainteresowane współpracą przy takim projekcie prosimy o kontakt z Fundacją.