Fundacja Think!

Tydzień dla Oszczędzania 2017: więcej o przedsiębiorczości

(C) Fundacja Think!

Wraz z powrotem uczniów do szkół i studentów na uczelnie Fundacja Think! wraz z Partnerami rozpoczęła kolejną edycję programu "Tydzień dla Oszczędzania". W tym roku poświęcimy więcej uwagi rozwojowi kompetencji przedsiębiorczych młodych osób w wieku 16-30 lat. Pierwsze wydarzenie już za nami.

Czytaj więcej: Tydzień dla Oszczędzania 2017: więcej o przedsiębiorczości

#SuperKoderzy już działają w szkołach

fot. Beata Zawisła

Zakończyły się szkolenia nauczycieli szkół podstawowych w drugiej edycji #SuperKoderów. Obecnie prawie 2000 uczniów ze 135 szkół podstawowych rozpoczyna zajęcia przedmiotowe, na których wykorzystywać będą elementy programowania. Program Fundacji Orange, to twórcza i kreatywna nauka kodowania skierowana do dzieci z klas 4-6.

Czytaj więcej: #SuperKoderzy już działają w szkołach

INSPIR@CJE po raz piąty!

fot. Edunews.pl

Minęło pięć lat od organizacji pierwszej konferencji z cyklu „INSPIR@CJE - Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą”. W Warszawie zakończyły się INSPIR@CJE 2017 - dwudniowe święto edukacji dzielenia się dobrymi pomysłami i wymiany doświadczeniami, rozmów i odkrywania nowych możliwości i narzędzi edukacji na wszystkich poziomach kształcenia.

Czytaj więcej: INSPIR@CJE po raz piąty!

Startujemy z drugą edycją #SuperKoderów

fot. Radek Zawadzki

Niemal 80% nauczycieli uważa, że stosowanie technologii sprawia, że nauka staje się bardziej interesująca. Jednocześnie ponad 60% pedagogów zgłasza brak możliwości sfinansowania lekcji z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych (raport: 2016 Digital Education Survey). Naprzeciw temu problemowi wychodzi program Fundacji Orange – #SuperKoderzy, realizowany w partnerstwie z Akademią Młodego Hakera i Fundacją Think!. Od 31 marca w całej Polsce trwa nowy nabór do tego programu.

Czytaj więcej: Startujemy z drugą edycją #SuperKoderów