Fundacja Think!

fot. Fotolia.com

Rozpoczęliśmy realizację zajęć w projekcie "Efektywni, gdy aktywni!", współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rozpoczęło je 128 uczestników, którzy z własnej inicjatywy podjęli się wyzwania podnoszenia swoich umiejętności w zakresie kompetencji społecznych.

fot. Fundacja WIB

W imieniu organizatorów wydarzenia Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! serdecznie zaprasza do udziału w III Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, który odbędzie się 27 marca 2019 r. w godz. 9:30-16:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

fot. Adobe Stock

W szkołach realizowanych jest coraz więcej projektów. Metoda projektu jest wpisana w podstawę programową praktycznie każdego przedmiotu i stanowi jedną z podstawowych, najbardziej aktywizujących metod pracy z uczniami. Aby realizować projekty z większym sukcesem i zyskać zaangażowanie uczniów, warto realizować je przy wykorzystaniu skutecznych metod i narzędzi.

fot. Fotolia.com

Kreatywność jest największym darem ludzkiej inteligencji - powiedział Ken Robinson. Każdy z nas ma w sobie potencjał do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Czy można tę cechę rozwijać w szkole? Jak organizować zajęcia dla uczniów, by mieli szansę potrenować swój twórczy umysł? I do czego kreatywność przyda im się, gdy wejdą na rynek pracy?