Fundacja Think!

fot. Adobe Stock

Prowadzenie własnego biznesu to duże wyzwanie, dlatego Fundacja Think! już po raz trzeci realizuje Program Rozwoju Przedsiębiorczości (PRP), by pomóc młodym firmom i startupom rozwinąć skrzydła i odnieść sukces na rynku.

fot. Fotolia.com

Z raportu Intrum European Consumer Payment 2018 wynika, że 4/10 Europejczyków nie oszczędza regularnie pieniędzy każdego miesiąca. Najgorsze wyniki odnotowano w przypadku konsumentów z Łotwy i Grecji – tam aż blisko 60 proc. ankietowanych mieszkańców nie odkłada gotówki. Polacy na tle innych narodowości europejskich nie wypadają źle – 64 proc. deklaruje, że regularnie powiększa swoje oszczędności.

fot. Fundacja Think!

Początek nowego roku szkolnego to czas powrotu do szkoleń z kompetencji społecznych realizowanych w ramach projektu Fundacji THINK! "Efektywni, gdy aktywni!". We wrześniu odbyły się trzy weekendowe zjazdy dla grup młodzieży z szkół średnich z Zamościa i Chełma w ośrodku Babie Lato nad jeziorem Białym w Okunince.

fot. Fundacja Think!

Z okazji Światowego Dnia Społeczności Citi #CitiVolunteers Global Community Day w piątek 7 czerwca wzięliśmy udział w Mentoring Day w siedzibie banku w Warszawie. Młodzi startupowcy, uczestnicy Programu Rozwoju Przedsiębiorczości, mieli 20 minut, by w formule tzw. round table zderzyć swoje wyzwanie biznesowe z wiedzą i doświadczeniem mentora. Do grona mentorów zostali zaproszeni managerowie Citi Handlowy oraz przedstawiciele klientów biznesowych banku. Była to doskonała okazja dla młodych przedsiębiorców do nakreślenia nowych kierunków rozwoju dla swoich firm.