Fundacja Think!

Warsztaty dla nauczycieli przedsiębiorczości

fot. Fotolia.com

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, realizator Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach akcji społecznej "Tydzień dla Oszczędzania", zaprasza na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli przedsiębiorczości szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: Warsztaty dla nauczycieli przedsiębiorczości

Tydzień dla Oszczędzania 2017: więcej o przedsiębiorczości

(C) Fundacja Think!

Wraz z powrotem uczniów do szkół i studentów na uczelnie Fundacja Think! wraz z Partnerami rozpoczęła kolejną edycję programu "Tydzień dla Oszczędzania". W tym roku poświęcimy więcej uwagi rozwojowi kompetencji przedsiębiorczych młodych osób w wieku 16-30 lat. Pierwsze wydarzenie już za nami.

Czytaj więcej: Tydzień dla Oszczędzania 2017: więcej o przedsiębiorczości

#SuperKoderzy już działają w szkołach

fot. Beata Zawisła

Zakończyły się szkolenia nauczycieli szkół podstawowych w drugiej edycji #SuperKoderów. Obecnie prawie 2000 uczniów ze 135 szkół podstawowych rozpoczyna zajęcia przedmiotowe, na których wykorzystywać będą elementy programowania. Program Fundacji Orange, to twórcza i kreatywna nauka kodowania skierowana do dzieci z klas 4-6.

Czytaj więcej: #SuperKoderzy już działają w szkołach

INSPIR@CJE po raz piąty!

fot. Edunews.pl

Minęło pięć lat od organizacji pierwszej konferencji z cyklu „INSPIR@CJE - Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą”. W Warszawie zakończyły się INSPIR@CJE 2017 - dwudniowe święto edukacji dzielenia się dobrymi pomysłami i wymiany doświadczeniami, rozmów i odkrywania nowych możliwości i narzędzi edukacji na wszystkich poziomach kształcenia.

Czytaj więcej: INSPIR@CJE po raz piąty!