Fundacja Think!

fot. Fundacja Think!

Czy przyda mi się to w przyszłości? Czy nie powinniśmy uczyć się czegoś bardziej praktycznego? Pytań tego typu nauczyciele słuchają niemalże codziennie. Starając się sprostać oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku pracy i wynikających z tego potrzeb uczniów, warto skupić się na rozwijaniu kompetencji cyfrowych.

fot. Fotolia

Pandemia, inflacja, niepewność, wszystkie te czynniki nie sprzyjają długofalowym planom na przyszłość. Jak sobie radzimy z planowaniem i kontrolą wydatków w tym trudnym czasie? Czy inwestujemy i w co? Odpowiedzi na te pytania dostarcza raport Fundacji Citi Handlowy i Fundacji THINK!, zrealizowany przez Fundację Stocznia „Postawy Polaków wobec finansów”. Dziś Światowy Dzień Oszczędzania - warto zastanowić się nad oszczędzaniem.

fot. Adobe Stock

Piąta edycja Programu Rozwoju Przedsiębiorczości nabiera rozpędu! Uczestnicy w wieku 18-35 lat spotkają się z praktykami biznesu i ekspertami, którzy pomogą im skutecznie przekuć pomysł w działanie i wzmocnić ich przedsiębiorczy potencjał.

fot. Xavier Garnier, LP2I

Fundacja Think! od kilku lat zajmuje się tematyką przestrzeni w szkołach. Chcielibyśmy dziś podzielić się z Wami nowym opracowaniem, które może pomóc nauczycielom i dyrektorom w przemianie sal lekcyjnych oraz wspólnych części szkoły w strefy uczenia się i, co bardziej istotne, w szerszym wykorzystaniu form aktywnego uczenia się wśród uczniów.