Fundacja Think!

fot. European Schoolnet

Przestrzeń, w której się uczymy pełni ważną rolę w edukacji. Włoski pedagog, Loris Malaguzzi, prowadzący szkoły w regionie Reggio Emilia, nadawał jej funkcję tzw. trzeciego nauczyciela. Twierdził, że przestrzenie edukacyjne wnoszą do edukacji wartość dodaną, a zarówno klasa, jak i przestrzenie szkoły powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także stymulować kreatywność uczniów. Powinny też być na tyle elastyczne, żeby pozwalać nauczycielom zaspokajać różne edukacyjne interesy i potrzeby podopiecznych, a także sprzyjać wspólnemu konstruowaniu wiedzy przez uczniów.

Fundacja Think! wraz z Partnerami międzynarodowego projektu NOVIGADO z Belgii, Francji, Portugalii i Turcji serdecznie zaprasza w dniu 17.05.2022 na konferencję online ACTIVE LEARNING INSPIRATIONAL TALKS.

Prowadzisz firmę lub zastanawiasz się nad realizacją pomysłu na biznes? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Już 21.04.2022 r. (czwartek) odbędzie się II edycja ogólnopolskiej Konferencji Business Market. Weź udział w wydarzeniu w trybie stacjonarnym lub online i razem z nami zastanów się, jak budować i rozwijać elastyczny biznes – odporny na zmiany i turbulencje.

Zachwyt, euforia, wypieki na twarzy i smutek, że to ostatni dzień zajęć – tak rodzice opisali emocje swoich dzieci, uczestniczących w projekcie „Młody e-lider”. Jego celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych i edukacja ekonomiczna dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat. W 2021 r. w szkoleniach z kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczych wzięło udział ponad 1800 uczniów szkół z zachodniopomorskiego i sąsiednich województw.