Fundacja Think!

Tydzień dla Oszczędzania 2008 - druga edycja programu

Akcja społeczna Tydzień dla OszczędzaniaW dniu 31 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Oszczędzania. W związku z tym, w ostatnich dniach października w różnych zakątkach świata prowadzone są akcje edukacyjne uświadamiające opinii publicznej, jak ważne dla naszej sytuacji życiowej jest oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. Już drugi rok z rzędu obchodzimy w Polsce ten dzień w ramach akcji społecznej Tydzień dla Oszczędzania.

Organizatorem jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy przy współpracy z Fundacją Think! Patronat merytoryczny nad tą inicjatywą objęła Komisja Nadzoru Finansowego. Najważniejszymi elementami akcji społecznej Tydzień dla Oszczędzania są działania edukacyjne skierowane do szkół ponadpodstawowych i ich uczniów. W konkursach dotyczących oszczędzania zarówno szkoły, jak i uczniowie mogą wygrać nagrody finansowe.

W zeszłym roku setki tysięcy młodzieży miały kontakt z Tygodniem dla Oszczędzania, a akcja objęła cały kraj. W tym roku znów zachęcamy szkoły do przyłączenia się. Dzięki rozpoczynającej się kampanii edukacji społecznej, opartej o najlepsze światowe wzorce edukacyjne, zarówno młodzież, jak i szeroka opinia publiczna dowiedzą się jak zarządzać swoimi budżetami, planować wydatki i swoją przyszłość, jak korzystać z oferty rynku finansowego.

Organizatorzy akcji pragną zaktywizować w październiku społeczny ruch na rzecz oszczędzania, dlatego chcą stworzyć szeroką koalicję osób i instytucji biorących udział w projekcie. Do Tygodnia dla Oszczędzania mogą się włączyć organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, samorządy, instytucje edukacyjne, a także osoby fizyczne, w tym nauczyciele, księża, znane osoby - każdy, kto uzna, że może przekazać innym wiedzę i doświadczenia na temat gospodarowania osobistymi finansami.

Najważniejszym elementem akcji Tydzień dla Oszczędzania są działania podejmowane w szkołach. Zadaniem uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będzie zorganizowanie szkolnych obchodów Światowego Dnia Oszczędzania.

UWAGA! KONKURSY DLA SZKÓŁ I UCZNIÓW!
ZGŁOSZENIA SZKÓŁ DO AKCJI DO 5.11.2008 r.

W konkursie dla szkół w ramach Światowego Dnia Oszczędzania organizatorzy przewidzieli następujące nagrody: 1. miejsce - 5 tys. zł szkoła, 3 tys. zł nauczyciel, 5 tys. uczniowie; 2. miejsce - 3 tys. zł szkoła, 2 tys. zł nauczyciel, 4 tys. zł uczniowie  3. miejsce - 1 tys. zł szkoła, 1 tys. zł nauczyciel, 3 tys. zł uczniowie. 

Warunki udziału w obu konkursach i regulaminy znajdują się na stronie www.tdo.edu.pl.

Organizatorzy będą na bieżąco informować media i opinię publiczną o planowanych w ramach kampanii działaniach i wynikach całego przedsięwzięcia.