Fundacja Think!

Poznaliśmy laureatów w konkursie e-learningowym - TDO 2009

Akcja społeczna Tydzień dla Oszczędzania 2009Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy rozstrzygnęła konkurs na kurs e-learningowy zrealizowany w ramach akcji społecznej Tydzień dla Oszczędzania 2009. Uczniowie i nauczyciele z całej Polski przygotowali niemal 100 lekcji o oszczędzaniu. Wszystkie prace można obejrzeć na www.tdo.edu.pl.

Zadaniem uczniów i nauczycieli było opracowanie kursu e-learningowego dotyczącego oszczędzania. Liczył się przede wszystkim pomysł i oryginalny sposób prezentacji treści edukacyjnych. Przy tworzeniu autorskich kursów edukacyjnych uczestniczy korzystali z narzędzia e-learningowego przygotowanego na potrzeby akcji.

Zwycięzcą w kategorii uczeń został Wojciech Bielawski z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Strzegomiu. Wśród nauczycieli najlepsza okazała się Małgorzata Grzanka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu i Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej.

W kategoriach Uczeń oraz Nauczyciel wyróżnionych zostało po pięć osób. Laureatom przyznano nagrody o łącznej wartości 28 000 złotych.

"Chcieliśmy zachęcić nauczycieli i uczniów do dzielenia się wiedzą o oszczędzaniu. Naszą intencją było stworzenie zasobów edukacyjnych, z których za pośrednictwem strony www.tdo.edu.pl będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani edukacją finansową. Cieszy nas tak pozytywny odzew środowiska szkolnego." - mówi Krzysztof Kaczmar, dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Przyjaciele Pieniążka i dziadek Skąposław
W swoich kursach e-learningowych uczestnicy używali przeróżnych technik przedstawienia treści. Wgrywali gotowe prezentacje, dodawali podkład muzyczny, samodzielnie nagrywali dźwięk, dobierali multimedia. Niektórzy własnoręcznie wykonywali rysunki, które później stawały się elementami kursu. Byli i tacy, którzy tworzyli całe opowiadania, w których udział brały wirtualne postacie (np. pan Pieniążek, dziadek Skąposław). Jak twierdzi Małgorzata Grzanka, laureatka 1. nagrody w kategorii NAUCZYCIEL, warto organizować takie przedsięwzięcia. Dzięki nim uczniowie mogą zdobywać nowe umiejętności oraz i mają szansę zaprezentować swoją wiedzę. Opracowanie projektu wymaga od nich kreatywności, pomysłowości oraz samodzielności. Jak sama twierdzi lubi podejmować nowe wyzwania zarówno zawodowe jak i prywatne, a nietypowa i ciekawa forma konkursu oraz możliwość poznania narzędzi e-learningowych dodatkowo zachęciły ją do wzięcia w nim udziału.

Pełna lista zwycięzców według miejsca na liście rankingowej:

Kategoria NAUCZYCIEL
1. Małgorzata Grzanka - II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu, Techniczne Zakłady Naukowe w Dąbrowie Górniczej;
2. Tomasz Mazur - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 7 w Radomsku;
3. Lucyna Sandacz - Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini;
4. Grażyna Modrzewska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostródzie;
5. Irena i Tadeusz Starykiewicz - Zespół Szkół w Białopolu.

Kategoria UCZEŃ    
1. Wojciech Bielawski - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Strzegomiu;
2. Kajetan Bielawski - Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Strzegomiu;
3. Igor Stiskun - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie;
4. Zuzanna Czop - II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Nowym Sączu;
5. Sebastian Trzebniak - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni.

Operatorem programu "Tydzień dla Oszczędzania" jest Fundacja Think!