Fundacja Think!

Pokażcie, jak zmienia się Polska

Filmowa Mapa PrzemianW naszej codziennej, bardzo polskiej, skłonności do narzekania na wszystko i na wszystkich nadzwyczaj często zapominamy o tym, że jednak coś w kraju się zmienia poprawiając jakość życia. Przestały zatruwać powietrze i wodę zakłady przemysłowe, powstaje coraz więcej domów, dróg, ścieżek rowerowych, przedsiębiorstwa modernizują się, pracownicy podnoszą swoje kwalifikacje. Stwórzmy filmową mapę tych przemian!

Przygotowaliśmy w tym roku i realizujemy ogólnopolski projekt edukacji obywatelskiej skierowany do szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczniów jest przygotowanie filmu, w którym udokumentują zmiany w swoich społecznościach, które nie byłyby możliwe bez finansowania z Funduszy Europejskich. Właśnie upłynął termin zgłaszania się szkół do akcji - ponad 240 placówek edukacyjnych z całego kraju postanowiło włączyć do tej inicjatywy. Filmy uczniowskie, po zaakceptowaniu regulaminu konkursu, można wgrywać na stronie www.mapaprzemian.pl jeszcze do 5 listopada 2010 r. Autorzy najlepszych filmów otrzymają wysokie nagrody. Zapraszamy do udziału i niezłej zabawy przy kręceniu filmów!

Spójrzmy optymistycznie na przemiany w naszym kraju. Koniec ze straszeniem i czarnowidztwem, wszechobecnym narzekaniem na rzeczywistość. Wiwat zmiany! Musimy uświadomić sobie, że Polska dzisiejsza i Polska naszych dzieci będzie dużo lepszym krajem do życia i rozwoju osobistego niż Polska naszych rodziców. Polska korzysta wiele na członkostwie w Unii Europejskiej, a dzięki funduszom europejskim możemy rozwijać gospodarkę, szkolnictwo, lepiej dbać o środowisko naturalne, tworzyć innowacyjne przedsięwzięcia, rozwijać inicjatywy społeczne. Bez środków europejskich na takie zmiany pewnie nie moglibyśmy sobie pozwolić przez wiele dziesiątek lat.

Zapraszamy do filmowania!