Fundacja Think!

Młodzi filmowcy pokazali zmieniającą się Polskę

Prawie 240 filmów, którymi młodzi ludzie dokumentują zmiany zachodzące w ich otoczeniu dzięki funduszom europejskim, można oglądać na specjalnym kanale Filmowa Mapa Przemian w YouTube. Już 6 grudnia, podczas wielkiego finału konkursu Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian, autorzy 11 najlepszych produkcji otrzymają nagrody z puli prawie 17 tys. zł.

Celem projektu Fundusze dla Polski - Filmowa Mapa Przemian, zorganizowanego przez Fundację Think!, było zachęcenie młodych ludzi, by przy pomocy telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych czy kamer cyfrowych uchwycili obraz ich świata zmieniającego się dzięki unijnym dotacjom. Ta propozycja spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli, jak i uczniów. W ponad 270 szkołach przeprowadzono zajęcia lekcyjne poświęcone poszczególnym programom operacyjnym i ich wpływowi na rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Nadesłano prawie 240 filmów z całej Polski - interaktywną mapę, na której zostaną umieszczone wszystkie nadesłane filmy, można oglądać na stronie projektu www.mapaprzemian.pl

6 grudnia odbędzie się w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego wręczenie nagród laureatom konkursu oraz ich opiekunom. Przyznane zostanie I miejsce z nagrodą w wysokości 3 500 zł, dwa II miejsca z nagrodami po 2 600zł , trzy III miejsca po 1 500 zł oraz 5 wyróżnień po 750 zł.

Osobną kategorią będzie Nagroda Publiczności wyłoniona w trakcie głosowania przez internautów na kanale YouTube - głosowanie zakończyło się wczoraj o północy i jury zlicza głosy oddane na filmy. Zwycięzca otrzyma profesjonalny program do edycji i tworzenia nagrań wideo w rozdzielczości HD VideoStudio Pro X3 firmy Corel.

Konkurs jest realizowany przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej przyznanych w ramach Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich ogłoszonego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.