Fundacja Think!

Nakręcona ekonomia

Konkurs Nakręcona EkonomiaSerwis MillionYou zaprasza do wzięcia udziału w nowym konkursie filmowym z zakresu przedsiębiorczości pod hasłem "Nakręcona ekonomia". By wygrać cenne nagrody o łącznej puli 52 tysięcy złotych, należy połączyć siły nauczycielskie i uczniowskie. Konkurs dofinansowany został ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Przedmiotem projektu jest akcja edukacyjna, w ramach której nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji oraz multimedialne oprogramowanie edukacyjne "Lekcja ekonomii", służące do przeprowadzenia zajęć z czterech tematów: gospodarstwa domowego, działalności gospodarczej, pieniądza i banków oraz rynku pracy. Program ten będzie przekazany nieodpłatnie do wszystkich szkół, które zarejestrują się do akcji ? w tym celu należy najpierw wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkursowym  zadaniem uczniów będzie stworzenie krótkiego filmu, który w treści nawiązywałby do przeprowadzonej lekcji, byłby swoistym komentarzem do zagadnień z zakresu edukacji ekonomicznej i finansowej, z którymi uczniowie zapoznali się dzięki oprogramowaniu Lekcja ekonomii . Zagadnienia, do których mają się odnosić uczniowskie prace, będą zamieszczone - wraz ze regulaminem konkursu - na portalu MillionYou. Film może mieć formę:  video-dokumentu z lekcji, wywiadu, inscenizacji, krótkiej fabuły - wszystko zależy od inwencji twórców. Filmy powinny być nie dłuższe niż 90 sekund. Maksymalna waga wgrywanego pliku to 100 MB.

Ostateczny termin nadsyłania filmów to 22 luty 2011. Następnie Jury do 1 marca wybierze 12 filmów nominowanych. Te filmy zostaną poddane głosowaniu internautów. Na jego podstawie zostaną wyłonieni zwycięzcy ? trzy najlepsze filmy. Wyniki zostaną ogłoszone 7 marca 2011.

Zachęcamy więc wszystkich nauczycieli, chcących wziąć udział w projekcie, by za pomocą najlepiej przygotowanej, najciekawiej zrealizowanej lekcji z obszaru ekonomii zainspirowali uczniów do stworzenia interesujących merytorycznie i wizualnie filmów. A uczniów dopingujemy do sięgnięcia po kamery, aparaty cyfrowe lub komórki i powalczenie o 6 tysięcy złotych za pierwsze, 5 tysięcy za drugie lub 4 tysięcy za trzecie miejsce. W konkursie wygrywają również nauczyciele oraz szkoła nagrodzonego ucznia, otrzymując odpowiednio po 5 500 zł za pierwsze, 4 000 zł za drugie i 3 000 zł za trzecie miejsce. Po 1000 zł otrzymają autorzy 12 wytypowanych przez Jury filmów.

W ramach serwisu MillionYou.com powstała specjalna strona dedykowana konkursowi. Można tam obejrzeć w wersji online pakiet Lekcja ekonomii oraz pobrać scenariusze zajęć.

Filmy stworzone przez uczniów będą oceniane przez Jury, w którego skład wejdzie niezależny ekspert z zakresu przedsiębiorczości, przedstawiciele NBP czuwający nad merytoryczną stroną prac oraz  MillionYou, zwracający uwagę na jakość formalną. Filmy umieszczone w Internecie będzie można komentować.