Fundacja Think!

Pokaż, jak lubisz uczyć (się)

Konkurs "Moja Edukacja"Uczniów i nauczycieli zapraszamy do udziału w konkursach projektu Moj@ Edukacja. Daje on uczniom szansę wypowiedzenia się w praktyczny sposób na temat swoich osobistych preferencji w uczeniu się. Jego rezultatem będzie powstanie co najmniej kilkudziesięciu narzędzi edukacyjnych (prezentacji, filmów, stron www, audycji itp.), które będą inspirować innych uczniów oraz nauczycieli do zmian w codziennej praktyce edukacyjnej.

Celem projektu jest przede wszystkim pobudzanie kreatywności młodych ludzi i ich nauczycieli. Organizatorzy zadają uczniom pytanie: jak chcecie się uczyć?, zaś nauczycielom i studentom kierunków pedagogicznych nieco inne: jak chcecie uczyć? Oczywiście odpowiedzi nie wystarczy udzielić na piśmie, w formie szkolnego wypracowania. Aby wziąć udział w konkursie, należy zaprezentować ulubione sposoby uczenia się (nauczania), czyli narzędzie edukacyjne, które sprawia, że uczymy (się) szybciej, łatwiej, skuteczniej, milej. Prace nadsyłane na konkurs mogą być przygotowane w jednej z form: materiału filmowego, materiału dźwiękowego (podcasty/MP3), prezentacji multimedialnej, bloga lub własnej edukacyjnej strony internetowej, albo też wykorzystywać metodę mieszaną zawierającą różne wymienione tu formy.

W ramach projektu powstają również dwa e-przewodniki, które będą służyć informacją i radą tym, którzy chcieliby wykorzystać dostępne technologie w procesie edukacji, ale nie wiedzą, jak zacząć. One również zostaną wkrótce zamieszczone w Edustyle.pl.

O tym, że jest o co walczyć, niech świadczy pula nagród w konkursie łącznie ponad 47 tys. złotych. Chęć uczestnictwa w projekcie zgłosiło już ponad 100 szkół z całego kraju. Więcej informacji o konkursie tutaj.

Organizatorami konkursu ?Moj@ edukacja? są Fundacja Teraz Edukacja oraz firmy iSource i Think Global. Patronat medialny nad konkursem objął portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl.