Fundacja Think!

Tydzień dla oszczędzania po raz piąty!

Akcja społeczna Tydzień dla OszczędzaniaUczniów i nauczycieli zapraszamy do udziału w V edycji Tygodnia dla Oszczędzania - akcji społecznej organizowanej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Celem akcji jest promowanie idei oszczędzania oraz edukacja finansowa społeczeństwa. W tym roku głównym punktem działań będzie internetowa gra "Pierwszy milion", w której wszyscy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z zakresu oszczędzania i inwestowania.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich nauczycieli szkół ponadpodstawowych do zorganizowania w okresie od września do grudnia ciekawych inicjatyw edukacyjnych. Przygotowaliśmy scenariusz zajęć wraz z zestawem zadań, uczącymi praktycznych umiejętności zarządzania pieniędzmi. Scenariusz przybliży takie zagadnienia, jak zakładanie konta bankowego, planowanie osobistego budżetu, sposoby oszczędzania i inwestowania oraz zadłużanie się. Proponujemy także, aby przeprowadzić z uczniami mini-projekty czy wewnątrzszkolne konkursy ? bank pomysłów opublikujemy na portalu www.tdo.edu.pl w zakładce Strefa dla nauczyciela.

Dla uczniów akcja może być okazją, by zdobyć podstawową wiedzę ze świata finansów, a także sprawdzić się w grze internetowej ?Pierwszy milion?. Jej premiera przypadnie w kulminacyjnym momencie akcji Tydzień dla Oszczędzania w dniach 24-31 października. Wokół gry zostanie zorganizowany konkurs dla uczniów z atrakcyjnymi nagrodami.

Aby zarejestrować szkołę do akcji TdO 2011, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.tdo.edu.pl do 15 października, wydrukowanie go, podpisanie i odesłanie faksem na nr 22/875 85 40 w. 102 (Centrum Edukacji Obywatelskiej jest partnerem Fundacji Think! w realizacji działań w szkołach TDO 2011).

Akcja ?Tydzień dla Oszczędzania? organizowana jest w ramach obchodzonego 31 października Światowego Dnia Oszczędzania.

Organizatorzy:
Fundacja Kronenberga
Akcja wspierana przez portal ZrozumFinanse.pl
Patronat nad akcją objął Newsweek