Fundacja Think!

Znamy zwycięzców konkursu Blogowa Mapa Przemian

Blogowa Mapa Przemian6 grudnia 2011 r. autorzy zwycięskich blogów, którzy brali udział w konkursie ?Blogowa mapa przemian?, odebrali nagrody z rąk wiceministra Adama Zdziebło.  Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w Warszawie. Wzięli w niej udział laureaci, ich nauczyciele oraz przedstawiciele organizatorów konkursu ze strony Fundacji Think!

"Jakość blogów zgłoszonych do konkursu jasno pokazuje, że jesteście bardzo dobrymi obserwatorami i dostrzegacie ogromny zakres zmian, jakie Fundusze Europejskie dokonują wokół Was. Co ważne, na blogach opisywaliście nie tylko projekty realizowane w szkołach, ale także inwestycje w infrastrukturę - drogi, odnowione starówki, baseny, parki, które poprawiają jakość życia każdego z nas" ? mówił podczas wystąpienia wiceminister Adam Zdziebło.

Organizatorzy podkreślili fakt, że w tym roku do udziału w ?Blogowej mapie przemian? zgłosiła się rekordowa ilość 430 uczestników. W ramach projektu poprowadzili oni aż 148 blogów. Swoich podopiecznych wspierało 174 nauczycieli, którzy w swoich szkołach przeprowadzili zajęcia na temat Funduszy Europejskich.

Nadesłane na konkurs blogi wyróżniały się wysoką jakością wykonania oraz kreatywną zawartością postów, zdjęć, filmów i podkastów.  Przed Jury konkursu stało niełatwe zadanie wyłonienia 9 najlepszych uczniowskich serwisów. Postanowiono wyróżnić prace, które charakteryzowały się dużą samodzielnością wpisów, niebanalnym podejściem do tematu, estetyczną stroną formalną i poprawnością merytoryczną.

Wszystkie blogi, które zostały nadesłane na konkurs, można zobaczyć na interaktywnej Blogowej Mapie Przemian, która dostępna jest na portalu www.mapaprzemian.pl.

Decyzją Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Fundacji Think!, nagrodzeni zostali następujący autorzy blogów:

Wyróżnienia w konkursie ?Fundusze dla Polski ? Blogowa mapa przemian? otrzymali:

Angelika Rogozinska, Karina Glumińska i Beata Lira z Kościana w województwie wielkopolskim za blog ?Fundusze Unii Europejskiej a środowisko, w którym żyjemy? (http://gliro.blogspot.com/). Opiekunem grupy jest pan Piotr Maluśki z I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie.

Paweł Humeniuk i Katarzyna Parkosz z Nysy w województwie opolskim za blog ?Nasz Region  - Nysa? (http://naszregion-nysa.blogspot.com). Opiekunem grupy jest pani  Jolanta Wawrzyniak ? Rószczka z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Emila Godlewskiego w Nysie.

Kamila Zamojtuk i Justyna Stankiewicz z Jasionówki w województwie podlaskim za blog ?Jasionews? (https://www.facebook.com/pages/Jasionews/193128480758147). Opiekunem grupy jest pani Katarzyna Breczko z Gimnazjum w Jasionówce.

III miejsca:

Maciej Kukla z Gorlic w województwie małopolskim za blog ?Euro Zmiany!? (www.eurozmiany.eu). Opiekunem ucznia jest pani Teresa Bednarz z Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Mateusz Roszak z Poznania z województwa wielkopolskiego za blog ?Poznańska photo Blogowa Mapa Przemian? (http://tramino.blogspot.com/). Opiekunem ucznia jest pani Małgorzata Biernacka z I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Marcin Kalk, Michał Lesiak, Monika Kierska, Klaudia Siemiątkowska, Dominika Miazgowska z Torunia w województwie kujawsko-pomorskim za blog ?Oczy Młodzieży? (www.oczymlodziezy.prv.pl). Opiekunem zespołu jest pani Lilia Szczepaniak z V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Toruniu.

II miejsca:

Ewa Garbarz, Kamil Skirło, Łukasz Korsak z Gliwic w województwie śląskim za blog ?Śląsk i my? (www.przemianyslask.wordpress.com). Opiekunem zespołu jest pani Dorota Majewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach.

Bartosz Makowiec, Damian Szcześniak, Maciej Cichy z Tychów w województwie śląskim za blog  ?Mapa przemian ? Tychy? (http://mapaprzemian-tychy.blogspot.com/). Opiekunem zespołu jest pan Ryszard Kwaśniewicz z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.

I miejsce:

Julianna Bojko z Gdańska w województwie pomorskim za blog ?Podróże przez fundusze? (http://www.podrozeprzezfundusze.blogspot.com). Opiekunem uczennicy jest pan Jacek Brzeziński z III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku.

Blogowa Mapa Przemian - laureaci

***

?Blogowa Mapa Przemian? to konkurs organizowany przez Fundację Think! w ramach programu ?Fundusze dla Polski ? Blogowa mapa przemian? na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W ubiegłorocznej edycji konkursu zatytułowanej  ?Fundusze dla Polski ? Filmowa mapa przemian? - podobnie jak w tym roku - brała udział młodzież gimnazjalna i licealna. Celem obydwu konkursów było zachęcenie młodych ludzi, aby w kreatywny sposób przy pomocy nowoczesnych mediów i narzędzi informacyjno-komunikacyjnych uchwycili obraz ich świata zmieniającego się dzięki unijnym dotacjom.