Fundacja Think!

Szkolenie dla #SuperKoderów

fot. Fundacja Think!

W siedzibie Orange Polska odbyło się dziś szkolenie nauczycieli szkół podstawowych oraz trenerów uczestniczących w pilotażowym programie #SuperKoderzy. Przez kilka godzin ponad 80 osób uczyło się, w jaki sposób można wykorzystać elementy programowania na takich przedmiotach jak język polski, przyroda, muzyka, historia czy zajęcia techniczne.

Eksperci Akademii Młodego Hakera i Fundacji Think! przygotowali sześć zestawów scenariuszy zajęć, które mogą być wykorzystywane przez szkoły: Podstawy Scratch (jako pewne wprowadzenie dla tych osób, które jeszcze nie zetknęły się z tym narzędziem) oraz Majsterkowicze 2.0, Odkrywcy świata, Poszukiwacze skarbów, Cyfrowi DJ-e i Dziennikarze przyszłości. Każdy pakiet dotyczy innego przedmiotu z II etapu kształcenia i oprócz języka Scratch wykorzystuje różnego rodzaju narzędzia (np. roboty, stacje pomiarowe, makey-makey itp.). Wszystkie scenariusze dostępne będą do pobrania ze strony programu www.superkoderzy.pl - zachęcamy do korzystania.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia:

***

Organizatorem programu #SuperKoderzy jest Fundacja Orange. Partnerami programu są Akademia Młodego Hakera i Fundacja Think!