Fundacja Think!

Pobierz ebooka do nauki języka polskiego

fot. Fotolia.com

Publikacji na temat dwujęzyczności opublikowano już wiele. Brakowało jednak takiego opracowania, które zbierałoby dostępne w Internecie pomoce dydaktyczne i serwisy, z pomocą których - poprzez gry i zabawy - wspierać możemy naukę języka polskiego. Podobnie jeszcze ciągle nie dość odkrytym narzędziem nauki języka są aplikacje mobilne na tablety i smartfony. Tu możliwości są w zasadzie nieograniczone, gdyż wykorzystać możemy także programy, których twórcy wcale nie myśleli o nauce polskiego (np. aplikacje, które dodają podkład dźwiękowy do serii zdjęć).

W sieci dostępny jest e-book Polish Your Polish. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci polonijnych – można go pobrać bezpłatnie z serwisu Edustore w dwóch formatach PDF i ePUB (nie trzeba się logować - linki znajdują się w dolnej części strony). Publikacja powstała w ramach projektu Polish Your Polish - badania i popularyzacja języka polskiego wśród Polonii amerykańskiej realizowanego przez warszawską Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! w partnerstwie z nowojorską Fundacją Dobra Polska Szkoła - w ramach zlecania przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku. 

„W broszurce znalazła się szczypta teorii i wiele pomysłów, jak urozmaicić rodzinną naukę polskiego, uczynić ją nie tylko ciekawą i skuteczną, ale także nadać jej głębszy sens. Największym atutem broszurki są jednak adresy (te wirtualne), pod które możemy się zgłosić, aby odnaleźć materiały pomocne w dwujęzycznym wychowaniu.” – uważa Karol Chlipalski, redaktor serwisu http://dwujezycznosc.info/ i współautor tłumaczenia książki "Jak wychować dziecko dwujęzyczne" Barbary Zurer Pearson.

Zapraszamy do pobierania i korzystania z publikacji. W środku: morze możliwości do nauki języka polskiego.

Dane wydawnicze:

POLISH YOUR POLISH. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci polonijnych.
Autorzy: Magdalena Bogusławska, Joanna Kluz, Jolanta Okuniewska, Iwona Brzózka-Złotnicka
Współpraca: Marta Kustek i Danuta Świątek z Fundacji Dobra Polska Szkoła
Redakcja merytoryczna i koordynacja: Małgorzata Polak
Wydawca: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!
Warszawa, wrzesień 2016
ISBN: 978-83-946194-0-4