Fundacja Think!

Tydzień dla Oszczędzania - Program Rozwoju Przedsiębiorczości 2017

fot. Fotolia.com

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy kolejną edycję programu "Tydzień dla Oszczędzania". Jest to ogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi, jak również wspieranie rozwoju przedsiębiorczych postaw młodych ludzi. To już XI edycja tego projektu.

Od X edycji projektu (2016) Fundacja Think! jest głównym organizatorem programu, zaś grant na realizację "Tygodnia dla Oszczędzania" przyznany został jej przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

W XI edycji projektu będziemy w większym stopniu zwracać uwagę na zagadnienia związane z przedsiębiorczością. Równie ważne są dla nas dwa obszary - finanse osobiste i przedsiębiorczość młodych ludzi (w wielu 16-26 lat), dzięki której mogą podejmować różną działalność zarobkową (w tym zakładać swoje firmy).

Zauważyliśmy, że edukacja finansowa może być skuteczniej prowadzona w stosunku do osób, które już zarabiają swoje pieniądze, mają w miarę stałe dochody - wówczas jest pełna możliwość sprawdzenia i zastosowania najważniejszych zasad racjonalnego gospodarowania własnymi finansami.

Partnerami Tygodnia dla Oszczędzania są:

Citi Handlowy (Partner Strategiczny) i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Uniwersytet Szczeciński – Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Patronem medialnym Programu jest Edunews.pl.