Fundacja Think!

Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów

fot. Fotolia.com

Kreatywność jest największym darem ludzkiej inteligencji - powiedział Ken Robinson. Każdy z nas ma w sobie potencjał do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Czy można tę cechę rozwijać w szkole? Jak organizować zajęcia dla uczniów, by mieli szansę potrenować swój twórczy umysł? I do czego kreatywność przyda im się, gdy wejdą na rynek pracy?

Na te pytania będą się starali odpowiedzieć uczestnicy szkolenia “Kreatywność i twórcze rozwiązywanie problemów” w Krakowie 6 marca 2019 r. Poprowadzi je dr Dariusz Danilewicz, ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, organizatora Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach akcji społecznej Tydzień dla Oszczędzania (www.tdo.edu.pl).

Miejsce i termin szkolenia:

Kraków - 06.03.2019 (środa), godz.13.30 - 16.30
Centrum Obywatelskie, ul. Reymonta 20/39 (budynek Stadionu, wejście LE od strony Parku Jordana, I piętro pok.14).

Opis warsztatu:

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o metody pracy stymulujące twórcze myślenie w kontekście rozwoju osobistego, jak i pracy w zespole. To umiejętność pożądana nie tylko na etapie szkolnym, ale również w pracy zawodowej, gdzie często synergia grupy przyczynia się do tworzenia kreatywnych rozwiązań, np. na etapie planowania działań, tworzenia strategii czy opracowywania nowych produktów i usług.

Dlaczego warto uczestniczyć:

  • Poznasz techniki pracy, które pomogą Ci pobudzić kreatywność uczniów oraz sprawią, że uczniowie będą bardziej skłonni do twórczego rozwiązywania problemów.
  • Rozwiniesz umiejętności uczenia kompetencji potrzebnych na obecnym rynku pracy.
  • Przepracujesz podczas ćwiczeń metody aktywizujące, podnoszące zaangażowanie i motywację uczniów na lekcjach przedsiębiorczości.

Tematyka warsztatu:

1. Twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów w zespołach zadaniowych.
2. Techniki pobudzania kreatywności.
3. Budowanie zaangażowania uczniów.

Zapisy i informacje:

ZAPISY NA WARSZTAT poprzez formularz rejestracyjny online.

Warsztat jest planowany na 3 godziny pracy.

Liczba miejsc ograniczona: 15 osób.

Organizator zapewnia poczęstunek.

O prowadzącym

Dr Dariusz Danilewicz - doktor nauk ekonomicznych (dyscyplina nauki o zarządzaniu), absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Adiunkt w Instytucie Kapitału Ludzkiego (SGH). Wykładowca na kilku studiach podyplomowych, kierownik Studiów Podyplomowych Doradztwo Zawodowe, Kierowanie Rozwojem i Coaching (SGH), współpracownik Fundacji Rozwoju Kapitału Ludzkiego i Fundacji Think!, założyciel Compertus Szkolenia i Konsulting.
Prowadzący zajmuje się działalnością naukowo-badawczą, szkoleniową i doradczą, m.in. z następujących dziedzin: zarządzanie kapitałem ludzkim, rozwój kompetencji osobistych, przedsiębiorczość, edukacja ekonomiczna, efektywne zarządzanie organizacją, zarządzania zmianami, zagadnienia rynku pracy. Współpracował przy realizacji kilkunastu dużych projektów z dziedziny rozwoju kompetencji reprezentantów środowisk szkolnych i akademickich (uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, studentów i nauczycieli) oraz projektów z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi w instytucjach publicznych i polskich przedsiębiorstwach. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji i artykułów naukowych.

***

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

Dane organizatora:

Fundacja THINK!
Jana Brożka 4, 01-442 Warszawa
tel. 22-642 22 40 lub 609 084 465
www.think.org.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerami Programu Tydzień dla Oszczędzania są: Citi Handlowy i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Uniwersytet Szczeciński – Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Program finansowany jest ze środków Citi Foundation.