Fundacja Think!

Akceleracja młodych firm w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości

fot. Adobe Stock

Prowadzenie własnego biznesu to duże wyzwanie, dlatego Fundacja Think! już po raz trzeci realizuje Program Rozwoju Przedsiębiorczości (PRP), by pomóc młodym firmom i startupom rozwinąć skrzydła i odnieść sukces na rynku.

Program Rozwoju Przedsiębiorczości to prowadzony z powodzeniem od dwóch lat projekt Fundacji Think!, którego celem jest tworzenie nowych firm i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Od 2017 r. do PRP zgłoszono ponad 400 pomysłów biznesowych, na różnym stopniu zaawansowania. Dzięki wsparciu Programu powstało 26 nowych firm.

Tegoroczna edycja otwiera przed uczestnikami możliwość wzięcia udziału w prowadzonych przez ekspertów i praktyków biznesu warsztatach biznesowych, konsultacjach, mentoringu, wydarzeniach networkingowych. Mają one służyć akceleracji młodych firm i dostarczeniu know-how prowadzenia i rozwijania mikroprzedsiębiorstwa.

Nasze działania kierujemy do osób w wieku 18-35 lat, które właśnie wystartowały ze swoją firmą lub planują ruszyć w ciągu najbliższych 6 miesięcy – mówi Anna Bichta, prezes Fundacji Think!. – Chcemy wspierać rozwój innowacyjnych pomysłów biznesowych dzięki specjalistycznym warsztatom i konsultacjom. Pomagamy zmierzyć się z najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed debiutującą firmą. Zdajemy sobie sprawę, że młodzi ludzie muszą pokonać wiele barier na tej drodze, stąd głównym naszym celem jest wzmocnienie ich motywacji i dodanie odwagi.

W Programie zaplanowano cykl 6 warsztatów biznesowych. Uczestnicy zapoznają się z najlepszymi praktykami w zakresie analizy strategicznej firmy, zarządzania finansami, sprzedaży i marketingu. Otrzymaną “w pigułce” wiedzę od razu wykorzystują, biorąc na warsztat swoje pomysły biznesowe i konfrontując je z innymi uczestnikami i trenerami.

Nowa edycja Programu została dodatkowo poszerzona o możliwość wzięcia udziału w sesjach mentoringowych oraz wydarzeniach networkingowych. Będzie to okazja do zaprezentowania się młodych firm i nawiązania interesujących relacji biznesowych.

Dużą wartością dla firmy na początkowym etapie jest możliwość zderzenia swoich pomysłów biznesowych z kimś doświadczonym – wyjaśnia Małgorzata Polak, wiceprezes Fundacji Think!. – Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć w naszym Programie na wsparcie mentorów i ekspertów, zainspirować się do działania i podejmowania wyzwań. Pomożemy im przejść ze sfery planów do sfery skutecznej realizacji.

Wszystkie działania w Programie zostały zaprojektowane tak, by dać szansę młodym przedsiębiorcom na bezpłatny udział w prowadzonych na wysokim poziomie, praktycznych i skutecznych formach wsparcia. Formuła Programu pozbawiona jest elementu rywalizacji, natomiast nacisk położony został na współpracę, nawiązywanie relacji i dzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

Wszystkie działania w Programie są dla uczestników bezpłatne. Szczegółowy harmonogram wydarzeń i szkoleń znajduje się na stronie Programu - www.rozwijamy.edu.pl oraz w mediach społecznościowych.

***
 
Program Rozwoju Przedsiębiorczości realizowany jest przez Fundację Think! i Citi Foundation we współpracy merytorycznej z Fundacją im. Kronenberga przy Citi Handlowy. Program został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa.

Partnerami Programu są: Centralny Dom Technologii, StudyInn Foundation, Towarzystwa Biznesowe, Youth Business Poland.