Fundacja Think!

Wybrane metody i narzędzia w pracy projektowej

W szkołach realizowanych jest coraz więcej projektów. Metoda projektu jest wpisana w podstawę programową praktycznie każdego przedmiotu i stanowi jedną z podstawowych, najbardziej aktywizujących metod pracy z uczniami. Aby realizować projekty z większym sukcesem i zyskać zaangażowanie uczniów, warto realizować je przy wykorzystaniu skutecznych metod i narzędzi. Zapraszamy na warsztat dla nauczycieli.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!, realizator Programu Rozwoju Przedsiębiorczości (www.rozwijamy.edu.pl), zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych na bezpłatny warsztat na temat wykorzystywania metod i narzędzi projektowych do realizacji przedsięwzięć uczniowskich. Warsztat odbędzie się w piątek 31.01.2020 r.

Chcemy zaproponować nauczycielom praktyczny warsztat, na którym przejdziemy przez najważniejsze fazy projektu - zachęca trenerka Barbara Ostrowska. Podzielimy się skutecznymi technikami wspierającymi realizację projektu. Poznamy zastosowania otwartych rozwiązań, np. Google Drive, dzięki którym zapewniona jest płynna komunikacja, współpraca, jak również monitorowanie rezultatów projektu.

Dlaczego warto uczestniczyć:

  • Zyskasz praktyczne pomysły i porady dotyczące uatrakcyjnienia pracy metodą projektu.
  • Poznasz i przetrenujesz sprawdzone narzędzia cyfrowe, które ułatwiają realizację projektów np. Google Drive, Slack, Trello oraz techniki pomocne w planowaniu: technika MoSCoW, macierz Eisenhowera, diagram produktów czy diagram Gantta.
  • Wzmocnisz swoje kompetencje związane z metodyką pracy projektowej przy wykorzystaniu elementów metodyki PMBoK.
  • Dokonasz przeglądu przystępnych narzędzi do prezentowania rezultatów i upowszechniania projektu.

Miejsce i termin szkolenia

Termin: 31.01.2020 r - piątek, w godzinach 14.00-17.00
Miejsce szkolenia: II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie, ul. Szpitalna 14.
 
Informacje i zapisy

Warsztat jest planowany na 3 godziny pracy. Prosimy o zabranie komputerów lub tabletów.

Formularz rejestracji dostępny jest na stronie: https://forms.gle/eKXQLRtzk5UfQWxf8

Liczba miejsc ograniczona: 15 osób. Organizator zapewnia poczęstunek.


 
O prowadzącej

Dr Barbara Ostrowska – psycholog, trener, nauczyciel Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie, członek grupy Superbelfrzy RP. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli (z zakresu Teorii Wiedzy, projektów, kompetencji miękkich i narzędzi TIK) i koordynuje projekty m.in. Erasmus+, projekty w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii i wiele innych.