Fundacja Think!

Przeszkoliliśmy nauczycieli w programie #Superkoderzy

fot. Fundacja Think!

Tegoroczna edycja #SuperKoderów – pomimo trwającej pandemii – przebiega bez zakłóceń. W programie uczestniczy 140 szkół z całej Polski. Z sukcesem zakończyliśmy we wrześniu cykl szkoleń dla nauczycieli ze szkół uczestniczących w programie. Zmodyfikowaliśmy także scenariusze zajęć w poszczególnych ścieżkach, aby były jak najbardziej aktualne.

Frekwencja na szkoleniach była wysoka (łącznie 224 osoby), a ich cel – przygotowanie nauczycieli do przeprowadzenia zajęć z uczniami – został osiągnięty. W trybie stacjonarnym odbyło się 30 szkoleń, a jedno z nich – ze ścieżki Młodzi patrioci – w trybie online.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także stworzone w tym roku tutoriale ze Scratcha, przeznaczone dla nauczycieli, którzy zaczynają swoją przygodę z programowaniem blokowym. Osiem filmów obejrzało w ciągu półtora miesiąca ponad 330 osób.

Wypełniona przez 84 uczestników ankieta ewaluacyjna dowodzi, że zakres merytoryczny szkolenia, kompetencje trenerów i organizacja zostały ocenione wysoko. Aż 92,9 % ankietowanych zaznaczyło, że szkolenie odpowiedziało na jego oczekiwania, a 95,2 % respondentów uznało, że zwiększyły się ich kompetencje w zakresie prowadzenia zajęć z użyciem nowych technologii.

***

Organizatorem programu #Superkoderzy jest Fundacja Orange, zaś jej partnerem i operatorem programu jest Fundacja Think!. Zapraszamy na stronę internetową programu Superkoderzy.pl, na której można znaleźć informacje ze szkół, scenariusze dla poszczególnych ścieżek edukacyjnych programu oraz konkursy dla nauczycieli i uczniów.