Fundacja Think!

Byliśmy na Absolvent Talent Days Online

fot. Fundacja Think!

Wzięliśmy udział jako eksperci od rozwojów młodych biznesów w Absolvent Talent Days Online, wirtualnych targach pracy. Dzieliliśmy się w ramach naszego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości wiedzą, by wspierać rozwój ważnych kompetencji potrzebnych zarówno osobom, które chcą pracować na etacie, jak i startujących z własną firmą. Przeprowadzone przez nas trzy webinary, w terminie 4 i 17 listopada 2020, cieszyły się dużą popularnością. Łącznie dołączyło do nas prawie 370 uczestników.

Do udziału w pierwszym wydarzeniu online pt. CYBERmoce w świecie BIG DATA zaprosiliśmy ekspertów z Citi, partnera PRP. W swoich wystąpieniach poruszyli temat cyberbezpieczeństwa oraz działań podejmowanych przez instytucje finansowe, mające na celu wyeliminowanie zjawiska prania brudnych pieniędzy (Anti-Money Laundering). W rozmowie wzięli udział eksperci z Polski i z zagranicy zarządzający cyberbezpieczeństwem w globalnych strukturach Citi: Irena Winnicka, AML EMEA Hubs - Financial Investigation Unit Governance & Oversight Head, Tomasz Dziurzyński, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych i Informacji Citi Handlowy, Todd Clements, AML EMEA Hubs - Global Investigations Unit Head oraz Omar Ojeda, AML EMEA Hubs – NAM Poland Financial Investigation Unit Senior Manager. Przybliżyli temat zarządzania systemem bezpieczeństwa w instytucji finansowej, tłumaczyli, na czym polega rozwiązywanie cyfrowych problemów oraz dlaczego zarządzania danymi wrażliwymi w świecie „big data” to ogromne współczesne wyzwanie wszystkich podmiotów na rynku.

Drugi e-warsztat poprowadził Wojciech Wereszko, mentor i trener w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości, właściciel True Leader, były oficer JW GROM i Formoza, praktyk w zakresie planowania i motywowania. Jego wystąpienie pod hasłem: Bądź Agile - tajniki zwinnej pracy - zachęcało do zastosowania podejścia agile w działaniu. Wyjaśniał najważniejsze aspekty zwinnej pracy zespołowej, tłumaczył aktualność Manifestu Agile i jego zasad. Zaproponował kilka wskazówek, jak zastosować je w praktyce.

Zbliża się kryzys i niezależnie od tego, jaki mamy zespół, konieczna jest dywersyfikacja naszych działań i elastyczność w reagowaniu na zmieniające się warunki oraz skuteczne metody zarządzania zespołami. I tutaj pomocne są właśnie zasady Agile - powiedział na podsumowanie webinaru.

Ostatni webinar - Jak się wyróżnić w social mediach? - poprowadziła Wioletta Odalska, trenerka w PRP, właścicielka agencji SociaLucky. Scharakteryzowała najpopularniejsze  social media i ich specyfikę. Wskazywała, jak dobierać kanały i sposób komunikacji, by osiągnąć zamierzony cel w mediach społecznościowych. Opowiedziała również, jak działa system reklamowy w social media oraz w jaki sposób jesteśmy “targetowani” przez reklamodawców.