Fundacja Think!

#SuperKoderzy zapraszają szkoły do kolejnej edycji programu

fot. Fundacja Orange

Można już szykować wnioski do kolejnej edycji programu #SuperKoderzy. Jesteśmy dumni, że Fundacja Think! po raz piąty wspiera realizację programu #SuperKoderzy jako operator i partner Fundacji Orange.

#SuperKoderzy to nowoczesne, atrakcyjne lekcje dla klas 4-8 , na których uczniowie konstruują roboty, stacje pogodowe, grają na owocach i uczą się podstaw programowania… Nie tylko na lekcjach informatyki, ale też na innych np. na przyrodzie, historii, fizyce, muzyce, lekcji języka polskiego i języków obcych. Co ważne, #SuperKoderzy mają także propozycję dla szkół specjalnych i integracyjnych, co pozwala również dzieciom z tych placówek zdobywać te ważne kompetencje. Nauczyciel biorący udział w programie nie musi mieć umiejętności informatycznych ani umieć programować, by móc prowadzić zajęcia, a szkoły mają do wyboru jedną z czternastu ścieżek edukacyjnych.

W czasie zajęć uczniowie poznają cyfrowe narzędzia, uczą się logicznego myślenia i pracy zespołowej. Każda szkoła, która dostanie się do programu, może liczyć nie tylko na wsparcie z zakresu prowadzenia zajęć, ale otrzyma też grant na niezbędny sprzęt – na przykład zestawy robotów.

Jeszcze do 10.05.2021 można zgłaszać swoją szkołę - szczegóły na stronie https://superkoderzy.pl/.