Fundacja Think!

Kto zostanie #SuperKoderem?

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji programu #SuperKoderzy realizowanego przez Fundację Orange w partnerstwie z Fundacją Think! (Operatorem programu). Co roku dołączają do nas kolejne szkoły z całej Polski, by działać w duchu nowoczesnej edukacji. Dlaczego warto zgłosić swoją placówkę do programu

Kto może zostać #SuperKoderem?

Program #SuperKoderzy kierowany jest do klas 4-8 szkół podstawowych. Można realizować go w ramach lekcji przedmiotowych lub podczas kółek zainteresowań i zajęć dodatkowych. Możesz zgłosić swoją szkołę niezależnie od tego, czy nowoczesne technologie Cię onieśmielają, czy przeciwnie – czujesz się z nimi jak ryba w wodzie. Udział w programie pozwoli Ci poznać podstawy, ale też rozwinąć skrzydła i odkrywać kolejne obszary zainteresowań i talentów – Twoich oraz Twoich uczennic i uczniów. Przy okazji uzyskasz grant na sprzęt potrzebny do realizacji zajęć, sprawdzone scenariusze oraz zaproszenie do udziału w webinarach i warsztatach.

Więcej niż kompetencje cyfrowe

Już sama nazwa programu zapowiada, że możesz spodziewać się nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Tak faktycznie jest – każda ścieżka w #SuperKoderach zakłada pracę czy to z robotami, w wizualnym języku programowania Scratch, z płytką mechatroniczną czy mikrokontrolerem. Narzędzia te nie są jednak celem samym w sobie – wpisane zostały w realizację zajęć przedmiotowych, chociażby matematykę, fizykę, przyrodę… język polski, języki obce i historię! Dzięki temu uczniowie wprawiają w ruch nowoczesne technologie celowo i świadomie, zaczynają łączyć ze sobą różne dziedziny wiedzy i umiejętności, są przy tym współtwórcami lekcji, badaczkami i odkrywcami.

Dlaczego warto?

#SuperKoderzy to program z dobrą atmosferą! Informacja zwrotna od uczestniczek i uczestników jest spójna od lat – dzieciaki są zachwycone proponowaną formą nauki, chętnie biorą udział w zajęciach i angażują się w proponowane aktywności. Z początkowym zdziwieniem, a później entuzjazmem, zapraszają na swoje lekcje mBoty czy pomarańczowego kota Scratcha. Zajęcia doceniają także nauczycielki i nauczyciele, ciesząc się z zaangażowania dzieci w zajęcia. A przy tym zdobywają nowe pasje i rozwijają swój warsztat pracy.

Jak zostać #SuperKoderem?

To proste:

  1. Wybierz interesującą Cię ścieżkę (lista ścieżek i scenariuszy: TUTAJ).
  2. Wypełnij wniosek dostępny na stronie https://formularz.superkoderzy.pl/login.
  3. Dołącz do niego krótką pracę zgłoszeniową wykonaną dowolną metodą z wykorzystaniem narzędzi cyfrowej edukacji. Zgłoszenie powinno odpowiadać na wyzwanie: „Zaproś #SuperKoderów do swojej szkoły, przedstaw swój zespół i uzasadnij dlaczego chcielibyście zostać #SuperKoderam?”.

Szczegóły znajdziesz na stronie https://superkoderzy.pl oraz w regulaminie programu (do pobrania TUTAJ).