Fundacja Think!

Fundacja Think! w mediach!

Poznaj nas – dowiedz się, jak działamy, z których działań możesz skorzystać i co jest dla nas ważne. Posłuchaj audycji radiowych, w których mieliśmy przyjemność wystąpić, by zaprezentować nasze dotychczasowe osiągnięcia, pomysły oraz plany na przyszłość. Polecamy (się)! :-)

O Fundacji Think!

Ważna audycja o Fundacji Think! Nasza prezeska, Anna Bichta, opowiada, czym się zajmujemy, do kogo kierujemy nasze działania i jakie kompetencje nimi wspieramy. Sprawdź, dlaczego warto śledzić nasze kanały. Radio Chilli Zet Same przyjemności, audycja Iwony Kutyny z dnia 06.04.2023. Posłuchaj tutaj.

Edukacja ekonomiczna najmłodszych

Jak rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? I czy finanse to w ogóle temat dla dzieci? Na te i inne pytania odpowiada dr Katarzyna Sekścińska, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, autorka badania Edukacja ekonomiczna dziewczynek i chłopców w polskich domach – czy matki i ojcowie edukują w ten sam sposób? przeprowadzonego przez naszą Fundację we współpracy z ING Bank Śląski i Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Polskie Radio – Czwórka, audycja Dajesz radę z dnia 06.10.2022. Posłuchaj tutaj.

Polacy a inflacja

Czy grudzień to w dalszym ciągu czas szalonych zakupów i hojnych prezentów? Jak przygotować się na święta w dobie inflacji? Podczas zimowej audycji dr Katarzyna Sekścińska przytoczyła najciekawsze wyniki z badania dotyczącego zachowań konsumenckich Polek i Polaków w czasie inflacji przeprowadzonego przez naszą Fundację współpracy z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga oraz Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Podpowiedziała też, jak zaplanować świąteczne zakupy, by domowy budżet zbytnio na nich nie ucierpiał, a świąteczny czas przebiegł tak, jak marzymy. Polskie Radio – Czwórka, audycja Pierwsze słyszę z dnia 20.12.2022. Posłuchaj tutaj.

Aspiracje

Jakie aspiracje zawodowe mają młodzi? Chcą zakładać własne firmy czy może swoją przyszłość widzą w pracy u kogoś? Co ich motywuje, a co stanowi największe wyzwanie? Nasza fundacja przeprowadziła na ten temat badanie we współpracy z Centrum Psychologii Ekonomicznej i Badań Decyzji Akademii Leona Koźmińskiego oraz Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga, o którym podczas audycji opowiada jego autor – dr Artur Domurat. Radio Eska Rock, audycja Drogowskazy z dnia 17.03.2023. Posłuchaj tutaj.

Mentoring

Ważnym elementem wsparcia młodych przedsiębiorców jest mentoring. Na czym polega? Dlaczego tak mocno stawiamy na mentorów w Programie Rozwoju Przedsiębiorczości?

  • Posłuchaj Anny Bichty, prezeski naszej Fundacji, która przybliża ten model rozwoju na antenie Radia Dla Ciebie podczas audycji POPOŁUDNIE RADIA DLA CIEBIE z dnia 22.09.2022 r. Zajrzyj tutaj.
  • Polecamy też rozmowę Anny Bichty i Marcina Górzyńskiego, który jako doświadczony przedsiębiorca i inwestor, jest jednym z mentorów w Programie, dzięki czemu może opowiedzieć o roli mentora i korzyściach mentoringu z pierwszej ręki. Radio Eska Rock, audycja Drogowskazy z dnia 30.09.2022 r. Posłuchaj tutaj.