Fundacja Think!

O wspieraniu młodych przedsiębiorców na EFNI 2023

Na zaproszenie Fundacji Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga Prezes Fundacji Think! Anna Bichta wzięła udział w sesji poświęconej przedsiębiorczości młodych Polek i Polaków na Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI) 2023 w Sopocie.

Warto zachęcać i wspierać młodych ludzi w tworzeniu własnych firm i zdobywaniu w ten sposób cennego doświadczenia zawodowego. Nie wszyscy znajdą przecież pracę w korporacjach i urzędach. W ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorczości w ciągu ostatnich sześciu lat przyczyniliśmy się do powstania ponad 100 nowych biznesów założonych przez osoby w wieku 26-35 lat. Mogłoby ich być jeszcze więcej, gdyby firmy i przedsiębiorcy od dawna działający na rynku częściej jednoczyli się we wspieraniu młodej przedsiębiorczości.

Z badań "Aspiracje ludzi młodych odnośnie ich przyszłej kariery zawodowej" (10.2022) wynika, że aż 37% młodych Polek i Polaków chciałoby pracować "na swoim", czyli we własnej firmie lub organizacji. 27% młodych osób nieprowadzących działalności gospodarczej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy planowało założenie własnego biznesu. Potencjał rozwoju sektora przedsiębiorczości jest w Polsce duży.

Fundacja Think! zachęca do współpracy i podjęcia wspólnych działań zwiększających szanse na przyszły sukces rynkowy młodych przedsiębiorców. Wiemy, jak to robić! Zapraszamy do kontaktu!