Fundacja Think!

#SuperKoderzy

Wokół nas działa coraz więcej urządzeń elektronicznych, tak w domu, jak i w pracy, szkole czy przestrzeni publicznej. Wiele z nich jest połączonych w sieci i często zarządza się nimi poprzez sieć. Aby ich używać lub nimi kierować, trzeba je odpowiednio programować. Tych urządzeń cały czas przybywa - technologie mają coraz większe znaczenie we współczesnym świecie - z roku na rok świat technologii będzie w coraz większym stopniu oddziaływać na życie człowieka. Musimy zatem umieć komunikować się z tymi urządzeniami i sprawić, aby nam dobrze służyły. Dlatego wspólnie z Fundacją Orange i Akademią Młodego Hakera uruchomiliśmy program #SuperKoderzy, którego jesteśmy operatorem.

Cel programu

Uczymy języka przyszłości, czyli programowania.

Chcemy, aby programowanie stało się naturalnym elementem procesu uczenia się dzieci (i nauczycieli) oraz żeby naukę tą zaczynać już w szkole podstawowej, nie ograniczając jej do zajęć komputerowych czy informatyki. Programować możemy na lekcjach przyrody, muzyki, języka polskiego, historii, zajęciach technicznych, matematyce oraz innych przedmiotach. Takie zajęcia nie tylko pogłębiają wiedzę uczniów z danego obszaru i pomagają lepiej zapamiętać to, co ważne, ale także rozwijają kreatywność, logiczne myślenie i umiejętność pracy w zespole. Te umiejętności są niezbędne we współczesnym świecie, w którym wielkie dzieła powstają najczęściej dzięki pracy i zaangażowaniu zespołów ludzi.

Strona internetowa

www.superkoderzy.pl

Pilotaż programu

W lipcu 2016 r. rozpoczęliśmy pilotaż programu #SuperKoderzy, do którego we wrześniu br. zakwalifikowaliśmy 30 szkół podstawowych oraz 5 szkół pracujących z wolontariuszami Orange Polska (zobacz listę). W kwietniu 2017 wystartowała II edycja programu, do której przystąpiło 135 szkół. W kwietniu 2018 roku uruchomiona zostanie III edycja #Superkoderów.

Zasięg

#SuperKoderzy są programem ogólnopolskim

Główne Elementy programu pilotażowego

  • Przekazanie szkołom dotacji na zakup urządzeń niezbędnych do prowadzenia zajęć z programowania.
  • Opracowanie scenariuszy zajęć z wykorzystaniem elementów programowania na 5 przedmiotach szkolnych. Pobierz wypracowane scenariusze.
  • Szkolenia nauczycieli z zakwalifikowanych szkół do pilotażu oraz trenerów, którzy będą pomagać szkołom w #SuperKoderach.
  • Realizacja zajęć z programowania w szkołach.

Wszystkie informacje na temat programu #SuperKoderzy zamieszczać będziemy na stronie internetowej programu oraz na profilach Facebooka zaangażowanych w program Organizatora, Fundacji Orange, i Partnerów - Akademii Młodego Hakera i Fundacji Think! Pytania dotyczące programu można przesyłać do Biura Programu prowadzonego przez Fundację Think! Tel. 22-642 22 40, 601 086 821 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

***

Organizatorem programu #SuperKoderzy jest Fundacja Orange. Partnerami programu są Akademia Młodego Hakera i Fundacja Think!