Fundacja Think!

Program Rozwoju Przedsiębiorczości

Program Rozwoju Przedsiębiorczości jest częścią ogólnopolskiej akcji społecznej Tydzień dla Oszczędzania zapoczątkowanej w 2007 przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Think!. Program realizuje działania edukacyjne mające na celu rozwój kompetencji przedsiębiorczych wśród młodych ludzi w wieku 16-30 lat.

Adresaci

Program adresowany jest do młodych ludzi, którzy są zainteresowani rozwojem własnych kompetencji przedsiębiorczych i planują rozpoczęcie samodzielnej pracy zarobkowej w formie działalności własnej, działalności gospodarczej lub działalności społecznej np. stowarzyszenia, fundacji. Część Programu skierowana jest do nauczycieli przedmiotów ekonomicznych w szkołach ponadgimnazjalnych (np. podstawy przedsiębiorczości), tj. liceach ogólnokształcących, technikach, szkołach zawodowych, szkołach policealnych i innych placówkach oświatowych. Pośrednio jego odbiorcami są także media (propagowanie przedsiębiorczych postaw) i szeroka opinia publiczna.

Działania:

PORTAL EDUKACYJNY

Rozwijamy.edu.pl - to platforma wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, stworzona z myślą o potrzebach osób planujących rozpoczęcie własnej działalności zarobkowej (szeroko rozumianej). Zawiera istotne dla przyszłego przedsiębiorcy informacje i inspiracje m.in. z obszarów kompetencji przedsiębiorczych, zarządzania firmą, zarządzania projektem oraz prawa i finansów. Ma również na celu ułatwienie użytkownikom dostępu do zasobów edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości. Zawiera m.in. artykuły merytoryczne, poradniki, quizy, case-studies i wywiady z praktykami biznesu.

WARSZTATY

Program oferuje możliwość udziału w warsztatach, dzięki którym młodzi ludzie rozwiną swoje kompetencje potrzebne w działalności gospodarczej.

Warsztaty będą prowadzone przez praktyków biznesu i zostały opracowane z myślą o tych kompetencjach, które wymagają szczególnego wsparcia u osób podejmujących pierwsze kroki w samodzielnej działalności zarobkowej na rynku. Podczas zajęć wykorzystywane będą aktywne formy angażowania uczestników.

Warsztaty staną się okazją do zbudowania relacji między uczestnikami i stworzenia aktywnej społeczności inspirującej się wzajemnie do aktywnego kształtowania w przyszłości swojej pozycji w biznesie. Rekrutacja będzie odbywała się poprzez wydarzenia w portalu: www.rozwijamy.edu.pl.

START-UP DAYS

Wydarzenia gromadzące osoby zaangażowane w rozwijanie ciekawych pomysłów biznesowych. Uczestnicy programu będą mieli możliwość pogłębienia własnych kompetencji oraz pracy nad pomysłem biznesowym. W formule warsztatowej uczestnicy będą mieli okazję do wymiany pomysłów, doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

MENTORING

W Programie przewidujemy również różne formy doradztwa indywidualnego. Są one przeznaczone dla aktywnych uczestników Programu. Mentoring jest oferowany osobom, które uczestniczyły w warsztatach i/lub są w trakcie procesu uruchamiania działalności lub prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 1 miesiąc od rejestracji w Portalu.

Zakres doradztwa indywidualnego zostanie określony na podstawie analizy potrzeb. Grono mentorów i doradców tworzą praktycy biznesu z bogatym doświadczeniem.

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI

Program organizuje również warsztaty dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych w szkołach ponadgimnazjalnych (np. podstawy przedsiębiorczości). Podczas warsztatów przekazujemy nauczycielom wiedzę o tym, jak budować kompetencje przedsiębiorcze wśród uczniów. Omawiamy także narzędzia przydatne w metodyce nauczania. Pokazujemy nauczycielom, w jaki sposób angażować uczniów w działania związane z rozwojem postaw przedsiębiorczych.

***

Realizatorem Programu Rozwoju Przedsiębiorczości jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! z Warszawy. Grant na realizację akcji społecznej "Tydzień dla Oszczędzania" przyznany został przez United Way Worldwide dzięki funduszom przekazanym przez Citi Foundation.

Partnerami akcji „Tydzień dla Oszczędzania” są: Citi Handlowy i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Uniwersytet Szczeciński – Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Patronem medialnym jest Edunews.pl.

 

Kontakt:

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!
Jana Brożka 4 (I p.), 01-442 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.