Fundacja Think!

Program Rozwoju Przedsiębiorczości

Program Rozwoju Przedsiębiorczości jest częścią ogólnopolskiej akcji społecznej Tydzień dla Oszczędzania zapoczątkowanej w 2007 przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Fundację Think!. Program realizuje działania edukacyjne mające na celu rozwój kompetencji przedsiębiorczych wśród młodych ludzi w wieku 16-30 lat. Składa się z dwóch głównych komponentów: portalu Rozwijamy.edu.pl oraz warsztatów biznesowych.

Cele Programu

  • Wsparcie merytoryczne młodych przedsiębiorców poprzez szkolenia, konsultacje specjalistyczne, portal i udział w spotkaniach networkingowych.
  • Powstanie nowych firm i rozwój mikroprzedsiębiorstw w formie działalności własnej, działalności gospodarczej lub działalności organizacji pozarządowej.

Adresaci

Program adresowany jest głównie do młodych ludzi, którzy mają pomysły biznesowe i są zdecydowane prowadzić własny biznes, w związku z czym są zainteresowane rozwojem własnych kompetencji przedsiębiorczych. Część działań w programie skierowana jest do nauczycieli przedmiotów ekonomicznych w szkołach ponadpodstawowych (np. podstaw przedsiębiorczości), tj. w liceach ogólnokształcących, technikach, szkołach zawodowych, szkołach policealnych i innych placówkach oświatowych. Pośrednio jego odbiorcami są także media (propagowanie przedsiębiorczych postaw) i szeroka opinia publiczna.

Działania:

PORTAL ROZWIJAMY.EDU.PL

Stworzyliśmy dla uczestników programu platformę wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Znajdują się tu m.in. artykuły merytoryczne, poradniki, quizy, inspiracje i wywiady z praktykami biznesu. Dostęp do pełnej wersji portalu mogą otrzymać po zalogowaniu się osoby w wieku 16-30 lat, które są zainteresowane tematyką przedsiębiorczości oraz rozwojem kompetencji związanych z prowadzeniem firmy.

WARSZTATY BIZNESOWE

Warsztaty biznesowe skierowane są do osób w wieku 18-30 lat, które planują uruchomienie (w ciągu najbliższych 6 miesięcy) lub są na wczesnym etapie rozwijania własnej działalności zarobkowej w formie: działalności gospodarczej lub działalności społecznej np. stowarzyszenia, fundacji.

Tematyka warsztatów:  

  • Strategia działania - wstęp do biznesplanu
  • Budowa przewagi konkurencyjnej - jak się wyróżnić?
  • Przychody, koszty i źródła finansowania biznesu
  • Działania sprzedażowe

Zajęcia są opracowane i prowadzone przez praktyków biznesu. Program, uniwersalny dla każdego typu biznesu i branży, skupia kluczowe zagadnienia pomocne w rozwijaniu swoich przedsięwzięć. Podczas zajęć wykorzystywane są aktywne formy angażowania uczestników. Będą okazją do zbudowania relacji między uczestnikami i stworzenia aktywnej społeczności przedsiębiorców inspirujących się wzajemnie do aktywnego działania.
Rekrutacja odbywa się przez portal www.rozwijamy.edu.pl.

DZIAŁANIA AKCELERACYJNE DLA STARTUP-ÓW

  • Konsultacje biznesowe wspierające rozwój innowacyjnych pomysłów biznesowych w branżach: kreatywnej i finansowej.
  • Dla wybranych uczestników możliwość wzięcia udziału w programie pozyskiwania inwestorów i partnerów biznesowych.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

W ramach Programu realizowane są także szkolenia dla nauczycieli przedmiotów ekonomicznych w szkołach ponadpodstawowych (np. podstawy przedsiębiorczości). Przekazujemy nauczycielom wiedzę o tym, jak budować kompetencje przedsiębiorcze wśród uczniów. Omawiamy także narzędzia przydatne w metodyce nauczania. Pokazujemy nauczycielom, w jaki sposób angażować uczniów w działania związane z rozwojem postaw przedsiębiorczych.

***

Realizatorem Programu Rozwoju Przedsiębiorczości jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! z Warszawy. Grant na realizację akcji społecznej "Tydzień dla Oszczędzania" przyznany został przez Citi Foundation.

Partnerami akcji „Tydzień dla Oszczędzania” są: Citi Handlowy i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Związek Banków Polskich, Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Uniwersytet Szczeciński – Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług. Patronem medialnym jest Edunews.pl.

 

Kontakt:

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!
Jana Brożka 4 (I p.), 01-442 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.