Fundacja Think!

Zdrowie Finansowe

Pandemia wpłynęła na wiele aspektów naszego życia, zwłaszcza związanych z finansami. Zmusiła do zmian w sposobie konsumpcji i stylu życia. Wystawiła na szwank nasze oszczędności i poczucie bezpieczeństwa. Jak na nowo zadbać o swój finansowy dobrostan?

Aby podnieść świadomość w obszarze zarządzania osobistymi finansami i pomóc zorganizować się w nowej rzeczywistości, powstał projekt Zdrowie Finansowe realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! w partnerstwie z ING Bankiem Śląskim.

Cel projektu

Wsparcie w wychodzeniu z kryzysu i pomoc w odnalezieniu się w sytuacji zmiany. Uważamy, że ważne jest wypracowanie nowego, zdrowego myślenia o finansach w gronie najbliższych, również dzieci.

Zasoby

Główną osią projektu jest portal www.zdrowiefinansowe.pl. Można dowiedzieć się z niego, jak o pieniądzach rozmawiać i jak do nich podchodzić, by zapewnić sobie dobrostan finansowy. Artykuły zawierają praktyczne wskazówki m.in. na temat budżetu domowego, planowania i oszczędzania, a także, w jaki sposób poradzić sobie z finansowym dołkiem i kryzysem. Oprócz artykułów na portalu pojawią się materiały graficzne, jak infografiki, animacje, poradniki i wideo, które mogą stać się ciekawym źródłem inspiracji, jak dbać o osobiste finanse.

Kondycja finansowa jest równie ważna, jak kondycja fizyczna i psychiczna. Dlatego warto nauczyć się ją budować i o nią dbać. Serdecznie zapraszam do korzystania z portalu zdrowiefinansowe.pl, gdzie znajdują się podpowiedzi, jak przejąć kontrolę nad finansami, przetrwać kryzys i realizować swoje cele finansowe - Anna Bichta, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK!.

W ramach projektu Zdrowie Finansowe zostanie ogłoszony konkurs. Będzie dotyczyć stworzenia prac plastycznych i filmów pod hasłem "Jak oszczędzać na marzenia?".

Ważnym komponentem projektu jest również badanie "Zdrowie finansowe Polaków", które pokaże, jak pandemia wpłynęła na dobrostan finansowy Polaków. Raport będzie można pobrać ze strony projektu.

***

Projekt „Zdrowie Finansowe” to inicjatywa realizowana w ramach programu grantowego Build Back Better Grupy ING. Oferuje on wsparcie społecznościom dotkniętym kryzysem koronawirusa, poprzez zapewnienie im szans na odbudowę i lepszy start po pandemii COVID-19.