Fundacja Think!

Superbelfer

Bez nauczycieli potrafiących uczyć w sposób nowoczesny i rozumiejących potrzeby i preferencje współczesnych uczniów trudno mówić o dobrej edukacji. We współpracy z Grupą Superbelfrzy organizujemy szkolenia i warsztaty doskonalące umiejętności związane z technologiami edukacyjnymi.

W każdej szkole jest jeden (rzadko więcej!) nauczyciel, o którym mówi się: informatyk. To człowiek orkiestra: od napraw, instalacji, nauczania informatyki, druku świadectw i uczenia przedmiotu - czasami nawet jest to informatyka! Jedyną funkcją, której informatyk przeważnie nie umie pełnić, to przekazywanie wiedzy i umiejętności związanych z wykorzystywaniem technologii TiK w nauczaniu różnych przedmiotów. Nie dlatego, że nie wie jak działa komputer na historii - po prostu nie używa narzędzi (programów) na tym przedmiocie przydatnych, nie zna programu nauczania itd.

Superbelfrzy to zorganizowana na fejsbuku (zob. stronę) grupa nauczycieli wszystkich przedmiotów, we wszystkich typach szkół, na wszystkich poziomach kształcenia, używających na swoich lekcjach komputerów, tabletów czy smartfonów do nauczania ciekawszego, nowocześniejszego, angażującego uczniów również poza szkołą, wykorzystującego wszystkie ich zmysły i umiejętności dotąd niewykorzystane.

Najważniejszą cechą Superbelfrów jest wiedza praktyczna. Wszystkie rozwiązania, o których mówimy na konferencjach i które przedstawiamy na warsztatach są praktykami sprawdzonymi w nauczaniu, sprawdzonymi przez nas i naszych uczniów w czasie lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Wszystkie pomysły są pomysłami autorskimi ciągle rozwijanymi i dyskutowanymi w grupie oraz opisywanymi na blogu.

Cel szkolenia

  • Podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie praktycznego korzystania z technologii edukacyjnych.
  • Wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z wykorzystaniem TIK w warunkach polskiej szkoły.

Swoją wiedzą dzielimy się z nauczycielami w czasie szkoleń. Chcemy, by nauczyciel po naszych warsztatach zyskał praktyczną wiedzę z używania technologii na swoim przedmiocie. Umiemy o tym mówić i pokazać narzędzia, które sprawią, że lekcje staną się ciekawsze, zaangażowanie uczniów większe, a samodzielność w opanowywaniu wiadomości da nauczycielom tak potrzebną satysfakcję z nowoczesnego nauczania.

Temu właśnie celowi ma służyć inicjatywa szkoleniowa, którą Superbelfrzy organizują wraz z Fundacją Think! i firmą Think Global.

Adresaci szkoleń

  • Nauczyciele wszystkich poziomów kształcenia.
  • Wykładowcy akademiccy.
  • Studenci pedagogiki.

Zasięg projektu

  • Ogólnopolski.

Współpraca

  • Realizacja szkoleń zleconych odbywa się we współpracy z firmą Think Global sp. z o.o. (wówczas mamy możliwość wystawienia faktury VAT).

Zainteresowane osoby i instytucje zapraszamy do współpracy - jesteśmy w stanie zorganizować szkolenia w każdym miejscu i w dogodnym terminie. Prosimy o kontakt telefoniczny: 22-642 22 40 lub e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny szkoleń i prowadzenie ich przez nauczycieli-doświadczonych praktyków.