Fundacja Think!

Polecane filmy

Potrzeba zmiany myślenia o edukacji

Urzędnicy i kierujący Ministerstwem Edukacji Narodowej traktują społeczeństwo jako obiekt do testowania pomysłów, które często nie mają sensu. Wieczne reformowanie polskiej oświaty przypomina "zawracanie kota ogonem". Naturalne dla społeczeństwa obywatelskiego są dialog i debata, w których rodzą się lepsze pomysły, także dla edukacji.

Nie zamulajmy polskiej szkoły

Poważnym problemem polskiej szkoły jest coś, co można określić terminem "zamulenia". Radosna "tfurczość" urzędnicza w MEN prowadzi do tego, że coraz więcej czasu przeznaczonego na nauczanie trzeba przeznaczać na sprawy biurokratyczne i organizacyjne. Szkołę możemy naprawić. Zacznijmy od wyniesienia z niej naniesionych przez lata pokładów mułu.

Mobilna edukacja to przełom w uczeniu się

Nadchodzi epoka mobilnej edukacji. W 2013 r. po raz pierwszy w historii liczba wyprodukowanych tabletów i smartfonów przewyższyła liczbę wyprodukowanych komputerów PC. W kieszeniach i torebkach kryją się najpotężniejsze narzędzia, które mogą posłużyć do nauki!

Przynieś sobie kompa - idea dobra dla polskiej szkoły

Bez względu na rodzaj placówki, stan jej wyposażenia, czy jego brak, to właśnie uczniowie, przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu połączeni ze sobą za pośrednictwem Internetu, stanowią rdzeń cyfrowej szkoły.

Jak zadbać o to, aby szkoła nie była nudna?

Cyfrowa rzeczywistość to codzienność, za którą szkoła nie nadąża. Wchodząc w tę rzeczywistość, my nauczyciele, musimy zdawać sobie sprawę z jej szans i zagrożeń. Ale na pewno nie możemy się bać technologii edukacyjnych.

Musimy wyjść z testocentryzmu

Sprawdzanie wiedzy jest w edukacji ważne. Nie w tym problem, że ono jest elementem szkoły. Problem leży w skutkach, które niesie ze sobą obecny system sprawdzania wiedzy. A te są niepokojące ? wypaczona zostaje praca szkoły, pracuje się właśnie "pod testy"

Rekomendujemy

Jesteś tutaj: Home Projekty Filmy o edukacji