Fundacja Think!

Edunews.pl

Sample image

 • + Info: jeden z najważniejszych portali w Polsce poświęcony nowoczesnej edukacji
 • + URL: www.edunews.pl 
 • + Tematyka: nowoczesna edukacja, edukacja przez całe życie
 • + Dla kogo: nauczyciele i edukatorzy, studenci, rodzice, pracownicy firm branż edukacyjnej i szkoleniowej

Portal Edunews.pl jest jednym z najważniejszych edukacyjnych mediów opiniotwórczych w Polsce. Jest miejscem debaty edukacyjnej, w którym nauczyciele i edukatorzy dzielą się opiniami, radami i doświadczeniami, zwłaszcza w zakresie wykorzystania TIK w nauczaniu, rekomendują dobre rozwiązania dla podnoszenia jakości kształcenia, komentują odważnie pomysły instytucji oświatowych. Edunews.pl jest portalem społeczności edukatorów, w którym każdy może uczestniczyć i merytoryczny głos każdej osoby jest tu ważny.

Jak wykorzystać w szkole?

Portal powstał w 2008 r. przede wszystkim z myślą o dostarczaniu osobom zajmującym się edukacją na różnych poziomach kształcenia, w szkołach, na uczelniach, w placówkach edukacyjnych i kulturalnych, czy w firmach, informacji na temat zmian dokonujących się w edukacji na całym świecie, ciekawych projektów, narzędzi, rozwiązań, wyników badań ? wszystkiego, co może przyczynić się do uatrakcyjnienia sposobów nauczania lub zmiany metod pracy z podopiecznymi.

Edunews.pl powstał i jest rozwijany wyłącznie w oparciu o zasoby prywatne, co pozwala zachować niezależność w ocenie różnych zjawisk i wydarzeń edukacyjnych. Nie stoją za portalem wielkie korporacje i instytucje publiczne, które na rozwój takich inicjatyw mogą przeznaczyć duże budżety, ani też wielki zespół redakcyjny. Użytkowników nie przyciągają głośne i intensywne kampanie reklamowe w internecie. W tym portalu największą wartość mają dobrej jakości edukacyjne zasoby merytoryczne przeznaczone dla osób zajmujących się profesjonalnie edukacją, niekoniecznie zaś ciekawe rozwiązania graficzne i informatyczne.

Zdecydowanie nową jakość wśród zasobów edukacyjnych stanowi portal Edunews.pl. Serwis ten propaguje nowatorstwo pedagogiczne, podsuwa ciekawe pomysły i informuje o skutecznych rozwiązaniach stosowanych na świecie.

Prof. dr hab. Zbigniew Osiński

W połowie 2013 r. z portalu korzystało ponad 450 tys. użytkowników Internetu z Polski i z zagranicy. Zapraszamy do korzystania z olbrzymich (ponad 2000 opracowań) zasobów portalu. Tematyka została podzielona na działy:

 • Badania i debaty
 • Edukacja i rodzice
 • Edukacja na co dzień
 • Narzędzia i projekty
 • Nowoczesna edukacja
 • System edukacji
 • Edytoriale

Dostępne są również aplikacje Edunews na smartfony i tablety z systemami iOS (zob. w iTunes) oraz Android (zob. w Google Play). Zachęcamy do instalacji aplikacji na szkolnych i osobistych urządzeniach