Fundacja Think!

Consumer Classroom

Sample image

  • + Info: ogólnoeuropejski serwis edukacyjny poświęcony szeroko rozumianej tematyce konsumenckiej
  • + URL: www.consumerclassroom.eu
  • + Tematyka: edukacja konsumencka, zasoby edukacyjne dla nauczycieli
  • + Dla kogo: nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

ConsumerClassroom.eu jest ogólnoeuropejskim portalem edukacji konsumenckiej stworzonym na zamówienie Komisji Europejskiej i przez nią prowadzonym. Jego celem jest przede wszystkim wzmacnianie świadomości praw młodych konsumentów w Unii Europejskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne, współpracę międzynarodową oraz zasoby wielojęzyczne ? także po polsku ? do wykorzystania bezpośrednio na lekcjach przez nauczycieli.

Jak wykorzystać w szkole?

Atutem strony jest jakość materiałów edukacyjnych oraz narzędzi pomocniczych, takich jak narzędzie do tworzenia lekcji, fora czy czat na żywo. Są one przeznaczone dla nauczycieli młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, ale mogą z nich korzystać wszystkie osoby zajmujące się edukacją konsumencką. Konstrukcja strony ułatwia użytkownikom zapoznanie się z tematyką konsumencką, tworzenie lub wybieranie gotowych lekcji dla uczniów oraz współpracę online z innymi nauczycielami i klasami z całej Europy. Nowatorskim pomysłem jest możliwość zaprojektowania swojej własnej lekcji online, którą później można udostępnić uczniom w klasie lub w przestrzeni wirtualnej.

Serwis jest otwarty dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Aby korzystać z interaktywnych narzędzi należy zarejestrować się w serwisie: http://www.consumerclassroom.eu/pl/content/utwórz-konto.

Fundacja Think! jest partnerem konsorcjum tworzącego ConsumerClassroom.eu i jego koordynatorem na Polskę.