o nas

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think! powstała w czerwcu 2007 r. Jest organizacją pozarządową, która realizuje innowacyjne działania z zakresu edukacji i komunikacji społecznej. W październiku 2013 r. połączyła się z Fundacją Teraz Edukacja i kontynuuje działalność pod marką Fundacja Think!

Specjalizujemy się w projektach społecznych rozwijających

  • kompetencje cyfrowe
  • kompetencje przedsiębiorcze
  • wiedzę w zakresie finansów osobistych. 
Nasze działania kierujemy do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
tematyka projektów
Rozwiń pomysł, rozwiń siebie, rozwiń biznes
Innowacyjne metody nauczania
Twórczo i bezpiecznie w cyfrowym świecie
Finansowa odporność w świecie zmian
zespół
Image

Anna Bichta

Prezeska Fundacji Think! Absolwentka MBA Thames Valley University, Certyfikowany Coach EMCC, Reiss Motivation Profile Master Coach, trenerka, mentorka i wykładowczyni. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze doradztwa, sprzedaży, badań i analiz rynku, a także usprawnianiu procesów biznesowych m.in. dla sektorów: FMCG, edukacyjnego, telekomunikacyjnego, finansowego, motoryzacyjnego, budowlanego i wzornictwa przemysłowego. 

Opracowuje koncepcje i koordynuje projekty edukacyjne rozwijające kompetencje społeczne, finansowe i przedsiębiorcze osób dorosłych. Odpowiada za nawiązywanie współpracy z partnerami i klientami, opracowywanie koncepcji projektów, kierowanie zespołami projektowymi, szkolenia, konsultacje biznesowe, program mentoringowy oraz tworzenie treści na portale wiedzowe. Wierzy w siłę relacji, wymianę dobrych praktyk i poszukuje synergii w działaniu. W pracy indywidualnej z przedsiębiorcami z uważnością towarzyszy im w zmianie. Jest w nieustającym działaniu, udoskonalaniu i obserwowaniu. Uwielbia sporty wodne, jazdę konną, podróże oraz czytanie. 

kontakt: anna.bichta@think.org.pl

Image

Małgorzata Polak

Członek zarządu Fundacji Think! Socjolog, z ponad 20 letnim doświadczeniem w przygotowaniu i koordynacji projektów finansowanych ze środków unijnych, zagranicznych i krajowych. Certyfikowany Reiss Motivation Profile Master Coach oraz life and business coach EMCC. Opracowywała, kierowała projektami i zespołami w zakresie edukacji, kultury, aktywizacji społecznej, zawodowej i przedsiębiorczości. Wykorzystuje swoje umiejętności analityczne w konsultacjach prowadzonych z młodymi przedsiębiorcami, indywidualnych sesjach z osobami w procesie zmian, wyznaczania celów zawodowych. Wierzy, że we współpracy z innymi, w spotkaniach i relacjach z ludźmi tkwi ogromna sprawcza siła. Odpowiedzialna za tworzenie treści merytorycznych portalu Rozwijamy.edu.pl oraz zakres szkoleń, rozwój i kierowanie Programem Rozwoju Przedsiębiorczości i portalem Rozwijamy.edu.pl. 

kontakt: malgorzata.polak@think.org.pl

Image

Marcin Polak

Współzałożyciel (2007), przewodniczący Rady Fundacji Think! Twórca i redaktor naczelny portalu o nowoczesnej edukacji Edunews.pl (2008-), prawnik i ekonomista, edukator z zamiłowania, publicysta. Od 20 lat zajmuje się profesjonalnie edukacją i komunikacją społeczną realizując autorskie projekty, społeczne i komercyjne, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W latach 2002-2007 kierował działalnością edukacyjną Narodowego Banku Polskiego, współtworząc i prowadząc kilkadziesiąt programów edukacji ekonomicznej i finansowej. Szeroko współpracuje ze środowiskiem nauczycieli w Polsce, należy do społeczności SuperBelfrzy RP. Jest organizatorem cyklu konferencji dla nauczycieli pod marką INSPIR@CJE (od 2013-). Tworzy i realizuje autorskie programy edukacyjne z wykorzystaniem metody edutainment, multimediów oraz e-learningu. Jest również ekspertem międzynarodowym ds. edukacji finansowej - w latach 2008-2011 członek Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Edukacji Finansowej.

kontakt: marcin.j.polak@gmail.com

Image

Joanna Kluz

Koordynatorka projektów, szczególnie oddana edukacji. W Fundacji prowadzi biuro organizacyjne programu #SuperKoderzy, pisze oraz redaguje teksty merytoryczne. Z wykształcenia polonistka ze specjalnością glottodydaktyczną i nauczycielską. Doświadczenie zdobyła najpierw jako nauczycielka języka polskiego jako obcego osób dorosłych i trenerka efektywnej nauki, następnie w szkole podstawowej jako nauczycielka języka polskiego, języka polskiego jako obcego oraz wychowawczyni. Od sześciu lat związana z organizacjami pozarządowymi. Dziś zajmuje się content writingiem i redakcją, jest trenerką kompetencji cyfrowych m.in. w ramach programu Solve for Tomorrow. Ważne są dla niej zagadnienia prawoczłowiecze, antydyskryminacyjne oraz troska o środowisko. Pasjonuje ją literatura.

kontakt: joanna.kluz@think.org.pl

Image

Maria Wereszko

W Fundacji Think! koordynatorka Programu Rozwoju Przedsiębiorczości, odpowiedzialna za komunikację z uczestnikami i ekspertami. Na co dzień studentka V roku Komunikacji Międzykulturowej - Azja i Afryka na Uniwersytecie Warszawskim. W roku akademickim 2022/2023 Przewodnicząca Rady Samorządu Studentów Wydziału Orientalistycznego. Od 5 lat instruktorka harcerska, hufcowa. Zapalona organizatorka konferencji, zlotów, kursów i innego typu wydarzeń skupiających ludzi wokół wspólnego celu. Najmłodsza certyfikowana trenerka FRIS® w Polsce.

kontakt: maria.wereszko@think.org.pl 

wyróżnienia

Fundacja Think! od wielu lat współpracuje z organizacjami międzynarodowymi i zagranicznymi partnerami zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy w kwietniu Certyfikat Wiarygodnej Organizacji przyznawany przez Charities Aid Foundation (CAF) America.

Od wielu lat jesteśmy partnerem Citi Foundation, z której środków finansowany jest w naszym kraju Program Rozwoju Przedsiębiorczości (zob. www.rozwijamy.edu.pl), realizowany wspólnie z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w procedurach grantowych organizowanych przez United Way International i Charities Aid Foundation.

Fundacja Think! realizuje także projekty edukacyjne we współpracy z podmiotami europejskimi w ramach inicjatyw finansowanych z programu Erasmus Plus. W latach 2014-2016 w projekcie "Educational Spaces 21. Open Up!" (zob. www.eduspaces.eu) naszymi partnerami zagranicznymi były Instytut HIE-RO działający przy Uniwersytecie w Rostocku (Niemcy) oraz Rektorsakademien Utveckling ze Sztokholmu (Szwecja). Z kolei od grudnia 2019 do maja 2022 Fundacja Think! jest liderem konsorcjum realizującego duży projekt "NOVIGADO - Active Learning and Innovative Teaching in Flexible Learning Spaces" (zob. https://fcl.eun.org/novigado), w którym uczestniczą European Schoolnet z Brukseli (stowarzyszenie, które zrzesza m.in. wszystkie ministerstwa edukacji krajów EU), Reseau Canope (agencja badawcza Ministerstwa Edukacji Francji), YEGITEK (agencja Ministerstwa Edukacji Turcji) oraz dwie szkoły publiczne - LP2I z Francji i AEFCPS z Portugalii.

Warto również wspomnieć, że projekt "Zdrowie Finansowe Polaków" (zob. www.zdrowiefinansowe.pl) finansowany jest z kolei ze środków holenderskiego programu Grupy ING - ING Global CI Fund.

Naszym Darczyńcom dziękujemy za zaufanie! Odpłacamy wartościowymi inicjatywami i projektami, które pomagają rozwijać kompetencje XXI wieku wielu młodym i dorosłym Polakom.

Jesteśmy otwarci na nową współpracę z innymi partnerami zagranicznymi. Mamy jeszcze wiele do zrobienia!

Image